Szabó Zita országos diákolimpiai bajnok

Egyesületünkből hatan jutottak az atlétikai diákolimpia országos döntőibe. Az V. korcsportban (1995-96-ban születtek) Szabó Zita magasugrásban 168 cm-es egyéni csúccsal első, távolugrásban 564 cm-rel második helyen végzett. III. korcsoportban (1999-2000) Legéndi Bendegúz negyedik lett magasugrásban 150 cm-rel. A IV. korcsoportban (1997-98) Szegedi Balázs 165 cm-rel magasugrásban a kilencedik lett, a VI. korcsoportban (1993-94) Végh Nándor a tizenegyedik helyen zárt 11,69 mp-es időeredménnyel a 100 m-es síkfutásban. Farkas Ádám (távolugrás, 60 m-es síkfutás) és Láng Gergő (magasugrás) a középmezőnyben végzett.
20 egyesület 360 atléta palántája között 15 albertirsai fiatalt találhattunk a Debrecenben megrendezett Nemzetközi Gyermek Atlétikai Versenyen. Gyermek versenyzőink 6 arany, 2 ezüst és 1 bronzéremmel a 2. helyen végeztek a pontversenyben. A 10 évesek közül 60 m-es gátfutásban 10,9 mp-cel, valamint 300 m-es síkfutásban 47 mp-cel Papp Zsombor arany érmet, Bágyi Viktor magasugrásban 110 cm-rel bronzérmet szerzett. A 12 évesek közül 60 m-es síkfutásban 8,6 mp-cel és 60 m-es gátfutásban 10,00 mp-cel Farkas Ádám egyaránt az első, távolugrásban 477 cm-rel második, 145 cm-es ugrásával Láng Gergő magasugrásban első, kislabdahajításban Bágyi Gábor 49,69 m-rel harmadik lett. A 4X50 m-es váltófutásban 30,6 mp-es idővel az ASE csapata ezüst érmet szerzett. A csapat tagjai: Farkas Ádám, Láng Gergő, Cziegelmajer Balázs, Bágyi Gábor).
Örömteli, hogy Szabó Zita fiatal kora ellenére eljuthatott Szekszárdra a Felnőtt Országos Bajnokságra, ahol 10. lett távolugrásban 558 cm-rel és 12. magasugrásban 160 cm-rel.
A Budapesti Ifjúsági és Junior Egyéni Bajnokságon Ifjúsági korosztályban 570 cm-es egyéni csúccsal Szabó Zita ezüst, magasugrásban 155 cm-rel bronzérmes lett. A Junior korosztályban 100 m-es síkfutásban 11,44 mp-cel Végh Nándor a harmadik, távolugrásban 652 cm-re pedig az ötödik helyen zárt.
Ugyancsak Budapesten, a Serdülő Négypróba Összetett Bajnokságon a 14 éves lány „B” variációban (80 m gát, távolugrás, 300 m és 800 m-es skífutás) Bágyi Erika 1365 ponttal második lett. A 13 éves fiú „A” variációban (80 m gát, magasugrás, távolugrás, gerelyhajítás) Legéndi Bendegúz 1249 ponttal ezüstérmet, a „C” variációban (távolugrás, súlylökés, diszkoszvetés, gerelyhajítás) induló Rendek Máté 1202 ponttal szintén ezüstérmet szerzett.
Év vége lévén, sportolóink kézhez kapták a bizonyítványukat, s örömmel mondhatjuk, hogy tanulmányikban is kiválóan teljesítettek. Bágyi Erika elnyerte az evangélikus iskolák által meghirdetett országos „Jó tanuló – Jó sportoló” díjat! Legéndi Bendegúz a Tessedik iskolában kapott díjat kitűnő tanulmányi- és sporteredményeiért. A többi versenyzőnk is, kivétel nélkül 4,5 feletti tanulmányi átlaggal zárt. Szívből gratulálunk valamennyi sportolónknak a kiváló sport- és tanulmányi eredményekhez, az embert nemesítő teljesítményekhez! Köszönet az edzőknek, tanároknak, szülőknek, akik erre az útra terelik a fiatalokat.