Beszámoló az ASE atlétikai szakosztály eredményeiről

2013.január 5.Dunakeszi VSE Fedettpályás Gyermek Versenye

1. Papp Zsombor /2002/ 60 méteres síkfutásban /8,8 mp , előfutamban 8,6 /,80 méteres gátfutásban /10,8 mp/, távolugrásban /433cm/
1. Záhonyi Bori /2003/ 60 méteres gátfutásban /12,3 mp /
2.Bágyi Viktor /2003 /  60méteres gátfutásban /12,8 mp /
3. Jakab István /2002 / 60 méteres gátfutásban / 13,1 mp
Összesen 11 versenyzőnk indult, sok 4-6-ik helyezést szerezve.

2013.január 6. Dunakeszi VSE Fedettpályás Serdülő,Ifjúsági és Junior Versenye

1. Szabó Zita /1996 / távolugrásban / 518 cm /
1. Szelei Viktor /1998 / 60 méteres síkfutásban / 7,5 mp /,távolugrásban /558 cm / és hármasugrásban /10,85 m /
1. Farkas Ádám /2000 / 60 méteres síkfutásban /8,1 mp /,60 méteres gátfutásban / 10,1 mp / és távolugrásban /460 cm /
2. Szabó Zita /1996 / hármasugrásban /9,29 m /
2. Bacskai Csilla /1996 / 60 méteres gátfutásban / 12 mp /
2. Borgulya András /2000 / 60 méteres gátfutásban /10,3 mp /
3. Szabó Zita /1996 / 60 méteres síkfutásban / 8,4 mp /
3. Albert Botond /1997 / távolugrásban / 549 cm /
3. Czigelmajer Balázs /2000 / 60 méteres gátfutásban / 11,3 mp /
3. Borgulya András /2000 / távolugrásban / 423 cm /
Ezen a napon 14 versenyzőnk a 14 érem mellett  13  helyezést is szerzett /4-5-6. helyet /.

Új,több fordulós vereny ebben az esztendőben is.

Sport XXI. Alapprogram Közép - Magyarország Régiójának Terematlétika  Versenye
2013. január 12. Budapest, SYMA csarnok


Sokoldalúságot igénylő számokban, 8 fős csapatokkal versenyeztünk mindkét korosztályban.A középmezőnyben végeztünk.

U 11-es kategóriában /9-10 évesek/ a csapat tagjai: Bágyi Viktor, Bágyi Alex, Záhonyi Bori, Záhonyi Anna, Garami Dániel, Lovas Levente, Horhi Attila és Lőrincz Bereniké .

U- 13-as Kategóriában /11-12 évesek / a  csapat tagjai : Jakab István, Mári Konrád, Vígh Gergő, Cselovszki Ákos, Szabó Eszter, 
Stojka Petra, Faragó Fanni, Lovas Alexandra, Vrabecz Márton, Pákozdi tibor, Tóth Csaba

2013.január 26. BP.Nyílt Felnőtt Bajn. keretében rendezett gyermek versenyen:

1. Szabó Eszter /2001 /turbó gerelyhajításban 19,68 méteres ORSZÁGOS CSÚCCSAL
2. Víg Gergő /2001 / turbó gerelyhajításban 20,78 m
2. Bágyi Gábor /2000 / súlylökésben 8,59 m
2. Garami Bence /2002 / turbó gerelyhajításban 18,14 m 
3. Jakab István / 2002/  turbó gerlyhajításban 18,09 m
3. Papp Zsombor /2002 / 60 méteres síkfutásban 8,88 mp /gépi időméréssel /

Barna István Emlékverseny
Szolnok, 2013. január 27.


1. Szelei Viktor /1998 / 60 méteres síkfutásban 7,36 mp,  és távolugrásban /578 cm
1. Bágyi Erika /1998 / 60 méteres síkfutásban 8,49 mp
1. Legéndi Bendegúz /1999 / magasugrásban 160 cm
1. Farkas Ádám / 2000 / 60 méteres síkfutásban 8,22mp , és  60 méteres gátfutásban 10,11 mp
1. Láng Gergő /2000 / magasugrásban 145 cm
2. Borgulya András /2000 / 60 méteres gátfutásban 10,23 mp , és magasugrásban 135 cm

Valamennyi induló fiatalunk dobogóra került.

Ócsai Terematlétikai Verseny
Ócsa, 2013. február 2.


1. Szelei Viktor /1998 / 50 méteres síkfutásban 6,3 mp , és 2. távolugrásban 586 cm
1. Legéndi Bendegúz /1999 / magasugrásban 160cm
1. Farkas Ádám /2000 / 50 méteres síkfutásban 6,9 mp ,távolugrásban 510 cm, és magasugrásban 155 cm
2. Láng Gabriella /1999 / magasugrásban 135cm
2. Láng Gergő /2000 / magasugrásban 145 cm
3. Rendek Máté /1999 / 50 méteres  síkfutásban  7,2 mp
3. Borgulya András / 2000 / távolugrásban  456 cm

4. helyen végeztek, de eredményük figyelemre méltó a következő "atléta palántáknak":

Bán Viktor /1998 / magasugrás  155 cm
Fógel Benjamin /2000 / magasugrás  140 cm
Czigelmajer Balázs / 2000 / távolugrás  446 cm
Bágyi Gábor / 2000 / súlylökés 8,97 m


Magyarország 2013. évi Fedett Pályás Serdülő Korosztályos Országos Bajnoksága
Bp. SYMA csarnok , 2013.február 9.



Országos Bajnok 60 méteres gátfutásban Farkas Ádám / 2000 / 9,17 mp-es  kiváló idővel, egyéni csúccsal.

2. Farkas Ádám / 2000 / magasugrásban 150 cm-rel

3. Láng Gergő / 2000 /   magasugrásban  145 cm-rel

4. Szelei Viktor / 1998 /   távolugrásban  588 cm-es egyéni csúccsal 

4. Legéndi Bendegúz / 1999 / magasugrásban 150 cm-rel

7. Szelei Viktor / 1998 / 60 méteres síkfutásban 7,72 mp /előfutamban 7,68 mp /

9. Legéndi Bendegúz /1999 / 60 méteres gátfutásban 10,07 mp-es egyéni csúccsal - a "B" döntőt megnyerve.

 Ugyan csak 9. helyezett Bágyi Erika /1998 / 300 méteres síkfutásban  és Bágyi  Gábor /2000 / súlylökésben.

10. helyezett még Borgulya  András / 2000 / 60 méteres gátfutásban, Láng Gabriella /1999 / magasugrásban , Rendek Máté /1999/   súlylökésben.

Elért szintjeik alapján 10 versenyzőnk , 16 számban   indulhatott az OB - n. Eredményeikkel  a legjobbakkal is felvették a
versenyt.
Szivből gratulálunk valamennyiőjüknek, s Ecsedi Tanár Úrnak is, aki  pedagógiai munkájának elismeréseként 2012. decemberében a Magyar Diáksport Szövetség Emlékplakettjét   kapta meg, több évtizedes kimelkedő tanári, edzői szervezői teljesítményéért.

 
 
 
 
Nagy Lászlóné

szakosztályvezető

 
 
 
 
Farkas Ádám /60m gátfutás, bajnoki cím/

 

 
2013.02.14 - Albertirsa.hu


Kapcsolat  |  korabbi.albertirsa.hu
www.someday.hu - weboldalkészítés, webdesign, kereső optimalizálás, internetes és intranetes alkalmazásfejlesztés